ogumienie duro

Motocykliści czy kierowcy różnorodnego rodzaju samochodów świetnie zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc nasycać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go poprawnie przygotować. Wiele osób niemniej jednak nie stosuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

opony do roweru duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, skutkiem tego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować podczas przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go należycie naciągnąć. Na domiar tego należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć lub też przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. W dodatku należałoby uczynić elementy oświetlenia – chcemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, jakie wypada zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby też rower gruntownie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie poprawniej chroniony w trakcie całego sezonu.

ADD YOUR COMMENT