Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite i wielokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w rzeczy samej smaczne i warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o pionierskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W największym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odkryć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, nieraz egzotycznych dań.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

ADD YOUR COMMENT